Lázně Luhačovice ***

Česká republika, náměstí 28. října 441
Informace k zájezdu
Oblast a mapa

Popis

Charakteristickou tvář dal lázním slovenský architekt Dušan Jurkovič, který zde projektoval řadu budov inspirován valašskou architekturou. V lázních založených roku 1902 se dnes léčí  zejména nemoci trávicího, dýchacího a zažívacího ústrojí a poruchy látkové výměny. Luhačovice patří právem mezi nejkrásnější lázeňská města a o jejich slávu se zasloužily i léčivé prameny, které jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě nejenom pro vysoký obsah minerálních látek, ale i pro kvalitní proplynění, např. Vincentka, Aloiska a další. uhačovice vás okouzlí rozmanitou architekturou, krásným okolím a všudypřítomnou zelení.

Přírodní léčivé prameny

Luhačovice nabízejí jedinečné bohatství – přírodní léčivé prameny. Společnost Lázně Luhačovice, a.s. spravuje Vincentku a 9 dalších minerálních pramenů. Luhačovické minerální vody mají vysoký obsah minerálních látek a vynikající proplynění volným oxidem uhličitým. Jejich teplota se pohybuje mezi 10 a 14°C. Jsou považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě. Pomáhají při lázeňské léčbě dýchacího ústrojí, pohybového ústrojí, trávicího ústrojí, oběhového ústrojí, cukrovky i rekondici po onkologické léčbě. Využívají se k pitné kúře, inhalačním procedurám a k uhličitým koupelím. Ročně provedeme až 100 000 přírodních uhličitých koupelí a bezmála 200 000 inhalací minerální léčivé vody. Nejznámějším luhačovickým léčivým pramenem je Vincentka. Vincentka je základním inhalačním médiem ve většině inhalatorií v České republice. Její účinek přímo z pramene je ovšem nenahraditelný.

Vincentka: Je nejznámějším luhačovickým pramenem. Vyvěrá na lázeňském náměstí a je jímána v hloubce 50,2 m. Byla známa odnepaměti a původně nesla název "Hlavní pramen". Koncem 18. století byl pramen obezděn a zastřešen, později se nad ním vybudoval pavilon ve tvaru kaple. Stěny kaple zdobily malby a zlatý nápis "Nemocnému k útěše, zdravému k potěše". Pramen byl pojmenován podle majitele zdejšího panství, hraběte Vincence Serényiho, který se zasloužil o rozkvět lázní. V roce 1947 se budovala nová kolonáda a v rámci její výstavby byl pramen umístěn do současné haly. Zde je sveden k výdejnímu pultu, odkud lze minerální vodu nabírat jak studenou, tak ohřívanou. Vincentka se používá k pitné léčbě a k léčebným inhalacím. Vydatnost pramene činí 14 l/min.

Aloiska: Patří k nejstarším luhačovickým minerálním pramenům a byla známá již před rokem 1770. Vyvěrá v parku nad Bílou čtvrtí na jihozápadním úpatí Velké Kamenné, asi o 30 metrů výše než ostatní prameny. K pitné léčbě se začala používat až ve dvacátých letech 19. století. Nesla názvy "Lesní pramen", "Pramen v hoře" nebo také "Luisin pramen". Nejdříve měla formu studánky a později kamenné jímky, nad níž byl vybudován dřevěný pavilon. Větší zásah do jímání byl proveden v roce 1904 a v letech 1929 - 1930. V tomto období začala vydatnost pramene klesat. Starý pramen se zrušil, znovu zachytil ve studni o hloubce 14,4 m a přejmenoval na Aloisku. Současná podoba pavilonu pramene pochází z roku 1963. Pramen Aloiska se využívá k pitné léčbě při onemocnění zažívacích orgánů. Pramen je volně přístupný věřejnosti. Průměrná vydatnost pramene jsou jen 3 l/min.

Ottovka: Je třetím nejznámějším pramenem. Původně vytékala ze strže zvané "V Zelnici". Ta se nacházela na pravém břehu Horní Olšavy na úpatí Malé Kamenné. V roce 1905 byl pramen, který původně vytékal z pukliny v pískovci, zachycen v kamenném sklípku. K dalším úpravám došlo v letech 1929 - 1939, kdy se nad pramenem postavila klenutá jeskyně uzavřená mřížovou branou. V té době se nedaleko jejího skutečného výtoku zbudoval kruhový pavilon a malá výtoková kašna, kudy voda vytéká nepřetržitě po celý rok. Své jméno dostal pramen podle dalšího člena rodu Serényiů, hraběte Otty. Vydatnost pramene je pouze 3 l/min.

Dr. Šťastného: Nejzajímavější z luhačovických pramenů vyvěrá na severozápadním úpatí Velké Kamenné severozápadně od Lázeňského divadla. Byl objeven začátkem 20. století během kopání studny Janovky, v jejímž dnu se prováděl zkušební vrt. V hloubce 39 metrů došlo k erupci proplyněné minerální vody, která začala stříkat do výše 13 metrů. Pramen se stal evropskou senzací a získal jméno Gejzír. Brzy se ukázalo, že pramen způsobuje snižování vydatnosti okolních pramenů. Byl proto zregulován, spoután a znovu vystrojen, tentokrát pod názvem Pramen MUDr. Františka Šťastného. František Šťastný byl luhačovický rodák umučený nacisty za to, že v době druhé světové války pečoval o raněné partyzány. Pramen je volně přístupný veřejnosti. Výtok pramene je regulován na 5 l/min.

Nový Jubilejní: Pramen Nový Jubilejní byl navrtán v roce 1988. Nachází se mezi Společenským domem a vilou Alpská růže. Přírodní léčivý zdroj vyvěrá v hloubce 50,5 m a je využíván hosty akciové společnosti Lázně Luhačovice k přírodním minerálním koupelím a inhalacím. V září 2013 byl pramen Nový Jubilejní slavnostně zpřístupněn veřejnosti. Nově vzniklý pavilon má tvar kruhu a je obklopen stále zelenými rododendrony. Tím vzniklo uzavřené intimní zákoutí otevřené pohledům na okolní stavby. Uprostřed kruhu se nachází samotný vodní prvek, pítko, jehož tvar připomíná krystal soli. Ta je ve zdejších minerálních pramenech bohatě obsažena a podle legendy o solných sloupech ukrytých v zemi symbolicky vystupuje nad zem. Tvar krystalu ladí se strohou funkcionalistickou architekturou přilehlého Společenského domu. Horní část kvádru tvoří skleněná nádoba, pod níž se voda rozstřikuje a vnáší do celé kompozice pohyb. Minerální vodu je možné nabírat u čtyř okrasných kohoutků s nevšedním technickým řešením. Kohoutky ovládá fotobuňka, která reaguje na pohyb návštěvníka již při vstupu do prostoru a ne až u vlastního pramene. Strany kvádru nesou květinové motivy, které vycházejí z původního názvu "Luční pramen". Zobrazenými motivy jsou květy bedrníku, které se staly základním motivem a inspirací Jurkovičovy architektury. Celý prostor dotváří výrazná atypická čtrnáctimetrová lavice s opěradlem vyrobená ze speciálního dřeva severského smrku. Dřevěná lavice symbolicky propojuje pavilon s vilou Alpská růže, která je nejcharakterističtější budovou alpského stylu z druhé poloviny 19. století.

Nová Janovka: Byl získán v roce 1987 vrtem do hloubky 30,5 metru severovýchodně od budovy Inhalatoria. V té době byl ideálním řešením nedostatku minerální vody pro přírodní uhličité koupele. Jeho vydatnost byla vysoká. Činila a dosud stále činí 60 l/min. Minerální voda pramene Nová Janovka tvoří jednu ze čtyř součástí inhalační a koupelové směsi.

Strava

polopenze

Typ ubytování

Lázeňský hotel Jestřábí ***, kulturní památka s charakteristickou architekturou Dušana Jurkoviče se nachází v klidném lázeňském parku. Hotel zaujme nejen svou jedinečnou architekturou, ale také stylovým interiérem. Je ideální pro ty, kteří ocení klid a pohodu i aktivní dovolenou. V blízkosti hotelu můžete navštívit Bruselskou fontánu (300 m), Lázeňskou kolonádu (550 m), pramen Vincentka (550 m) a pramen Ottovka (850 m). Určitě si nenechte ujit ani další lákadla jako třeba přehrada Luhačovice či jezírko lásky (cca 1000 m). Hotel nabízí jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje, které jsou vybaveny vlastní koupelnou a mají přístup k veškerému vybavení (včetně minibaru). Hosté mohou využít standardní služby recepce a baru v hotelové lobby. Kromě toho mají hosté k dispozici internetový koutek.

Hotel Jurkovičův dům **** je unikátní stavba v žánru lidové secese Dušana Jurkoviče se nachází v nejkrásnějším místě Luhačovic, a to přímo u lázeňské kolonády. Jurkovičův dům je památkově chráněná národní kulturní památka. Díky poloze hotelu budete mít na dosah ruky několik luhačovických kras – pramen Vincentka (125 m), Bruselská fontána (250 m) či Lázeňské divadlo (cca 250 m). Hotel nabízí pokoje jedno nebo dvoulůžkové typu KOMFORT, SUPERIOR, LUX a nebo APARTMA, vybavené TV/SAT, telefonem, WiFi, minibarem, a vlastní koupelnou s vanou nebo sprchovým koutem, fénem a županem k zapůjčení. Hosté mohou využít standardní služby recepce a baru v hotelové lobby. Kromě toho mají hosté k dispozici internetový koutek a letní terasu.

Vila Pod Lipami *** stojí přímo v centru lázní, v klidném prostředí uprostřed lázeňského parku. Zaujme nejen svým stylovým interiérem, ale také komfortními pokoji s výhledem do parku. V blízkosti vily se nachází antukové tenisové kurty, lázeňský park či pramen Ottovka.   Pokoje komfort umístěné v čelní části s výhledem do parku jsou vybaveny koupelnou se sprchovým koutem a WC, mají dvoulůžko; TV, Wi-Fi, telefon, minibar, varnou konvici, fén. Pokoje komfort plus mají navíc balkon. Všechny pokoje mají dvoulůžko, které nelze oddělit. Recepce se nachází v Jurkovičově domě, cca 150 m od vily.

Lázeňský hotel Morava *** je prostorný hotelový komplex skládající se ze čtyř vzájemně propojených budov. Nabízí všechny služby pod jednou střechou. Pokoje komfort A jsou umístěny v budově B, v čelní části s výhledem na hotel Palace. Jsou vybaveny koupelnou s WC, TV, Wi-Fi, telefonem, minibarem, fénem. Pokoje komfort B jsou umístěny v zadním traktu s výhledem do lesa. Jsou vybaveny koupelnou s WC, TV, Wi-Fi, telefonem, minibarem, fénem. Pokoje superior jsou umístěny v čelní části budovy B s výhledem na hotel Palace. Jsou vybaveny koupelnou s WC, TV, Wi-Fi, telefonem, sedací soupravou, minibarem, fénem a županem.

Cena na osobu

BALÍČEK Tradiční Luhačovická kúra na 7 nocí

 • ubytování
 • polopenze formou bufetu
 • 1x vstupní lékařské vyšetření
 • sestavení individuálního léčebného programu
 • 21× lázeňská procedura dle předpisu lékaře (6× velká, 2× individuální rehabilitace, 6× maláprocedura, 2× skupinová fyzioterapie, 5× inhalace přírodní léčivé vody)
 • denně pitná kúra luhačovických minerálních vod

BALÍČEK Týden pro zdraví na 7 nocí

 • ubytování
 • polopenze formou bufetu
 • 1x konzultace s lékařem
 • 14× lázeňská procedura (6× velká, 3× malá procedura, 2× skupinová fyzioterapie, 3× inhalacepřírodní léčivé vody)
 • denně pitná kúra luhačovických minerálních vod

BALÍČEK Relaxační pobyt na 7 nocí

 • ubytování
 • polopenze
 • 1x uvítací drink
 • 1× přírodní uhličitá koupel (15 min. + 15 min. suchý zábal)
 • 1× relaxační koupel s přísadou dle vlastního výběru – levandule, citron, luční kvítí, eukalyptus,chmel (15 min. + 15 min. suchý zábal)
 • 1× masáž podvodní (automatická) / hydromasážní koupel s barevnou terapií v hotelu Jurkovičůvdům (15 min. + 15 min. suchý zábal)
 • 1× uvolňující masáž éterickým olejem (30 min.)
 • 1× masáž klasická (částečná, 15 min) + 1× rašelinový obklad zad (15 min.)
 • 1× Dry jet – přístrojová masáž nové generace (20 min.)
 • denně pitná kúra luhačovických minerálních vod

BALÍČEK TOP pro každý věk na 7 nocí

 • ubytování
 • polopenze
 • 1x uvítací drink
 • 1× přírodní uhličitá koupel (15 min. + 15 min. suchý zábal)
 • 1× perličková koupel (15 min. + 15 min. suchý zábal)
 • 1× masáž éterickým olejem (30 min.)
 • 1× parafínový obklad zad (2 místa, 20 min.) nebo 1× rašelinový obklad zad (15 min.) přiubytování v hotelu Jurkovičův dům
 • 5× inhalace přírodní minerální vody (15 min.) pro regeneraci dýchacích cest nebo 5×oxygenoterapie (30 min.) při ubytování v hotelu Jurkovičův dům
 • denně pitná kúra luhačovických minerálních vod

BALÍČEK Relax na pár dní (4 noci)

 • ubytování
 • polopenze
 • uvítací drink
 • 1× přírodní uhličitá koupel (15 min. + 15 min. suchý zábal)
 • 1× relaxační koupel s přísadou dle vlastního výběru – levandule, citron, luční kvítí, eukalyptus,chmel (15 min. + 15 min. suchý zábal)
 • 1× uvolňující masáž (30 min.)
 • 1× Dry jet – přístrojová masáž nové generace (20 min.)
 • denně pitná kúra luhačovických minerálních vod

BALÍČEK Prodloužený víkend (3 noci)

 • ubytování (čtvrtek - neděle)
 • polopenze
 • uvítací drink
 • 1× přírodní uhličitá koupel (15 min. + 15 min. suchý zábal)
 • 1× relaxační koupel s přísadou dle vlastního výběru – levandule, citron, luční kvítí, eukalyptus,chmel (15 min. + 15 min. suchý zábal)
 • 1× uvolňující masáž (30 min.)
 • denně pitná kúra luhačovických minerálních vod

BALÍČEK Víkendový pobyt (2 noci)

 • ubytování
 • polopenze
 • 1× relaxační koupel s přísadou dle vlastního výběru – levandule, citron, luční kvítí, eukalyptus,chmel (15 min. + 15 min. suchý zábal)
 • 1× uvolňující masáž (30 min.)
 • denně pitná kúra luhačovických minerálních vod

Povinný poplatek

místní poplatek 40 Kč / osobu / den (platba na recepci) od úhrady poplatku jsou osvobozeni držitelé ZTP-P a jeich prvodci a osoby mladší 18 let

Česká republika - Zlínský kraj - Luhačovice

Pro zobrazení mapy prosím povolte preferenční cookies.

BALÍČEK Tradiční Luhačovická kúra na 7 nocí

Termíny balíčku

BALÍČEK Týden pro zdraví na 7 nocí

Termíny balíčku

BALÍČEK Relaxační pobyt na 7 nocí

Termíny balíčku

BALÍČEK TOP pro každý věk na 7 nocí

Termíny balíčku

BALÍČEK Relax na pár dní (4 noci)

Termíny balíčku

BALÍČEK Prodloužený víkend (3 noci)

Termíny balíčku

BALÍČEK Víkendový pobyt (2 noci)

Termíny balíčku

BALÍČEK Týden pro zdraví na 7 nocí
29.7.2024 - 5.8.2024
8 dní / 7 nocí
Polopenze
Vlastní doprav
osoba
Jednolůžkový pokoj
1. Cena na osobu / jednolůžkový pokoj Komfort / Jurkovičův dům
32 260 Kč
Cena celkem
32 260 Kč
Odeslat nabídku na mail
Nevíte si s něčím rady?
Nechte si od nás poradit
(+420) 417 577 738
(+420) 777 184 618
Pondělí - Pátek 8:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 12:00

Termíny zájezdu

Vyberte si jeden z balíčků:

Datum
Počet dní
Počet nocí
Doprava
Strava
Cena od

Č e r v e n e c   2 0 2 4

20.7.2024 - 27.7.2024
8 dní
7 nocí
Vlastní
Polopenze
19 200 Kč / os.
21.7.2024 - 28.7.2024
8 dní
7 nocí
Vlastní
Polopenze
19 200 Kč / os.
22.7.2024 - 29.7.2024
8 dní
7 nocí
Vlastní
Polopenze
19 200 Kč / os.
23.7.2024 - 30.7.2024
8 dní
7 nocí
Vlastní
Polopenze
19 200 Kč / os.
24.7.2024 - 31.7.2024
8 dní
7 nocí
Vlastní
Polopenze
19 200 Kč / os.
25.7.2024 - 1.8.2024
8 dní
7 nocí
Vlastní
Polopenze
19 200 Kč / os.
26.7.2024 - 2.8.2024
8 dní
7 nocí
Vlastní
Polopenze
19 200 Kč / os.
27.7.2024 - 3.8.2024
8 dní
7 nocí
Vlastní
Polopenze
19 200 Kč / os.
28.7.2024 - 4.8.2024
8 dní
7 nocí
Vlastní
Polopenze
19 200 Kč / os.
29.7.2024 - 5.8.2024
8 dní
7 nocí
Vlastní
Polopenze
19 200 Kč / os.
30.7.2024 - 6.8.2024
8 dní
7 nocí
Vlastní
Polopenze
19 200 Kč / os.
31.7.2024 - 7.8.2024
8 dní
7 nocí
Vlastní
Polopenze
19 200 Kč / os.

S r p e n   2 0 2 4

Z á ř í   2 0 2 4

Ř í j e n   2 0 2 4

L i s t o p a d   2 0 2 4

P r o s i n e c   2 0 2 4