Zábavné parky v Itálii

MIRABILANDIA

Park se skládá z části Mirabilandia Park o rozloze 30 ha a vodního zábaního parku Mirabilandia Beach o rozloze 10 ha. Počtem 1,7 milionu návštěvníků ročně je to po Gardalandu druhý nejnavštěvovanější zábavní park v Itálii. Největšími atrakcemi jsou invertní loopingová dráha Katun, nejrychlejší horská dráha v Evropě iSpeed, novinka roku 2012 diVertical a 90 m vysoké obří kolo.

V Mirabilandii si přijdou na své jak děti, tak určitě i dospělí. V parku jsou kolotoče pro nejmenší děti, divadélko s programem pětkrát denně, najdete tam klidnější atrakce pro opatrnější děti a maminky i šílenosti typu horská nebo "opičí" dráha, které už jsou opravdu pro silné nátury. Nám se moc líbí strašidelný dům, který je opravdu veliký a se živými strašidly a taky 4D kino. Největším lákadlem parku je zřejmě program Policejní akademie. V horkých dnech všichni ocení vodní atrakce jakoje divoká řeka, Niagara nebo "myčku aut". Jsem si jistá, že každý si najde něco pro sebe. Naprostě úžasná je vstupní část areálu a také květinová výzdoba celého parku. Součástí areálu je i velký aquapark, do kterého pokud chcete jít, musíte zaplatit zvláštní vstupné.

GARDALAND

Gardaland je jeden z prvních zábavních parků v Evropě a s plochou více než 700 000 m2 (2009) patří i k těm největším. Gardaland je pátým nejnavštěvovanějším zábavním parkem na světě. Asociace Forbes zařadila Gardaland v roce 2005 na pátou příčku mezi desítku nejlepších zábavních parků na světě. Nachází se v severní části Itálie u Lago di Garda poblíž města Verony.

V parku se nachází na 32 atrakcí různého charakteru.

  • Blue Tornádo - Horská dráha dosahující rychlostí až 110 km/hod s přetížením 5 G! Tato atrakce byla jedna z prvních tohoto druhu v Evropě (1995) a byla vyrobena v USA. Oproti běžným dráhám jsou koleje nahoře. Blue Tornádo patří ke špičce svého druhu a k nejrychlejším horským dráhám vůbec. Délka dráhy je téměř 760 m a výška je 50 m.
  • Magic Mountain - Klasická horská dráha dosahující rychlosti až 90 km/hod. Jedná se o první ocelovou dráhu v parku (1985). Délka dráhy je téměř 700 m a výška je 35 m.
  • I corsari (piráti) - Jediná vodní podzemní atrakce tohoto druhu v Evropě. Atrakce se nachází 30 - 40 m pod zemí a je jednou z nejdražších v parku. Stavěla se 5 let a její cena je 100 miliard lir (v r. 1996) cca 50 mln. €. Zajímavostí je, že tato atrakce je plně automatizovaná a řízena počítačově bez jediného zásahu člověka. Kromě návštěvníků se pod zemí nenachází žádný jiný člověk. Princip této atrakce je tzv. podzemní a podvodní svět. Tato atrakce patří do tzv. skupiny Dark Ride.
  • Colorado Boat - Zábavní vodní atrakce. Proplujete na voru na divoké vodě a poté budete spuštěni z 30metrové výšky do vody.
  • Jungle Rapids - Druhá vodní atrakce, která vás zavede do pravé džungle plné vodopádů a nástrah. Poplujete člunem pro 6 osob po velmi silné vodě.
  • Sequoia Adventure - Netypická a dobrodružná horská dráha. Celou dobu jízdy je návštěvník hlavou dolů.
  • The Spectacular 4D Adventure - Exkluzivní a největší 4D kino v Evropě. Gardaland jako první v Evropě představil v roce 2005 tuto dokonalou verzi 4D kina.
  • Mammut - Nejdelší rodinná horská dráha která kdy vůbec byla vyrobena na motivy filmu "Doba ledová". Jízda trvá téměř tři minuty. Tato atrakce je jedinou svého druhu v Evropě (2008). Dráha je dlouhá téměř 1100 m!

Toto jsou jen některé atrakce v Gardalandu, v parku je několik dalších typických i netypických atrakcí, jako je obří kolo, Ikarus, centrifuga, autíčka a další.