Poznávací zájezd do Izraele s ochutnávkou vína

Izrael, 224
oblíbený zájezd
vynikající průvodce
poznávání Izraele
návštěva Mrtvého moře
Informace k zájezdu
Oblast a mapa

POPIS

Poznávací zájezd do Izraele s ochutnávkou vína - Zveme Vás do země s bohatou historii, do země mnoha kultur, do země kulinářských zážitků, tam kde se můžete koupat v Mrtvém moři plném minerálů prospívající zdraví. Do země zážitků a hlubokých prožitků . Zveme Vás do Svaté země.

Program

  • 1. den - odlet z Prahy, přílet na letiště Tel Aviv-Ben Gurion (přílet může být v brzkých ranních hodinách), transfer do hotelu. Nocleh (popřípadě večere – dle příletu) – pobřeží Středozemního moře.
  • 2.den - po snídani pobřeží Středozemního moře. Caesaria přímořská, archeologické město ležící na pobřeží Středozemního more, kde uvidíte mimo jine teatr a hippodrom, které se zachovaly z doby římské a byzantské, ale také památky z doby křižácké… Pote Haifa, vyhlídka na přistav a Baha'iske zahrady (UNESCO). Akko – Akra (UNESCO) – v historickém centru tohoto města navštívíte kromě shuku (tržnice) křižáckou pevnost a uvidíte další nádherná místa. Večere a nocleh – oblast Galileje.
  • 3. den - po snídani oblast Galilejského jezera. V tento den na Vás čeká plavba lodi po Genezaretskem jezeře, Capernaum, kterému se také říká Ježíšovo město, kde navštívíte synagogu a domu sv. Petra. Pote Nazaret, kde navštívíte Baziliku Zvěstovaní a kostel sv. Josefa. Vaše cesta bude pokračovat do horní Galileje, do židovského města Sefad, kde se projdete malebnými uličkami plnými galerii místních umělců, a také navštívíte jednu z místních synagog. Město Sefad je jedno ze 4 svatých mest judaismu, známe především učením Kabala. Večere a nocleh – oblast Galileje.
  • 4. den - po snídani Golanske výšiny a oblast Jordánského údolí. Ráno začnete výjezdem na Golanske výšiny, odkud je krásny výhled na okolí. Také budete mít příležitost navštívit jedno z mnoha izraelských vinařství, kde ochutnáte velmi dobra a kvalitní Izraelská vina. Pote Jordánským údolím do Jericha, nejníže položené město na světě a jedno z nejstarších měst na světě, pohled na Horu Pokušení. Judskou poušti vystoupáme až do Jeruzaléma. Dle časových moznosti výhled na údolí Vadi Quelt a na ortodoxní klášter sv. Jiří. Večere a nocleh v Betlémě.
  • 5. den - po snídani Jeruzalém (UNESCO) a Betlém. Panoramatická vyhlídka z Olivetské hory. Getsemanská zahrada s bazilikou Všech Národu. Kostel Hrob Panny Marie. Dále pak pres údolí Kidron (potok Cedron) vystup do Starého města, Via Dolorosa – Křížova cesta procházející přes arabsky shuk (bazar), zakončena v Chrámu Božího Hrobu - Golgota. V odpoledních hodinách navštívíte Betlém s Bazilikou Narozeni Páně a Bazilikou sv. Kateřiny. Večere a nocleh v Betlémě.
  • 6. den - po snídani další části Jeruzaléma. V tento den navštívíte museum holokaustu Yad Va Shem. Židovskou čtvrti Starého města, s Cardem, Menorou a Zed Narku. V Jeruzalémě, v hlavním městě státu Izrael, budete mít moznost vidět další zajímavá místa. Večere, nocleh v Betlémě.
  • 7. den - po snídani oblast Mrtvého moře. Den, který strávíte v oblasti Mrtvého moře, kde navštívíte pevnost Masada (UNESCO), kterou nechal postavit král Herodes a na kterou Vás pohodlně vyveze lanovka. Také na Vás čeká moznost koupaní v Mrtvém moři, které si snad každý, kdo tuto oblast navštíví, musí na "vlastni kůži" vyzkoušet. Dle časových moznosti také návštěva NP Nachal David. Qumran - naleziště svitku od Mrtvého more. Večere a nocleh v Betlémě.
  • 8. den – po snídani prohlídka města Tel Aviv - Jaffo. Tel Aviv-Jaffo, projížďka historickým centrem města Tel Aviv, s nádhernou eklektickou a funkcionalistickou architekturou (Bauhaus UNESCO), dále si prohlédnete malebné městečko Jaffo, které je jedno z nejstarších přístavních měst na světě (dnes součást města Tel Aviv – Jaffo). Pote transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena na osobu zahrnuje

letenka Praha- Tel Aviv- Praha v nejnižší knihovací třídě, letištní a bezpečnostní taxy, klimatizovaná doprava po dobu zájezdu, 7x ubytování ve 3 hvězdičkovém ubytovacích zařízeních (hotely, kibuci...), snídaně a večeře formou bufetu, licencovaný česky/slovensky mluvící průvodce, vstupy dle programu (v ceně také plavba lodí po jezeře a lanovka na Massadu)

Povinný poplatek

spropitné pro řidiče a průvodce 45 EUR / osobu / pobyt

Cena nezahrnuje

obědy (denně přestávka na oběd), nápoje u večeře, vstupné na pláž u Mrtvého moře

Poznámka

  • Průvodce se vždy pokusí přidat více míst a památek, jestliže mu to čas, počasí a situace dovolí, než ty, které jsou uvedeny v programu
  • Sled jednotlivých památek a nebo celých dnů a ubytovaní může být pozměněn

Izrael - Tel Aviv

Nezvoleno
osoba
Nezvoleno
Odeslat nabídku na mail
Nevíte si s něčím rady?
Nechte si od nás poradit
(+420) 417 577 738
(+420) 777 184 618
Pondělí - Pátek 8:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 12:00

Termíny zájezdu

Datum
Počet dní
Počet nocí
Doprava
Strava
Cena od

D u b e n   2 0 2 0

19.4.2020 - 26.4.2020
8 dní
7 nocí
Letecky
Polopenze
39 000 Kč / os.

K v ě t e n   2 0 2 0

Č e r v e n   2 0 2 0

Č e r v e n e c   2 0 2 0

Z á ř í   2 0 2 0

L i s t o p a d   2 0 2 0