Informace k destinaci

Termální a zážitkové lázně Lipót se nacházejí v srdci území tzv. Meziostrovní (území ohraničené Dunajem a Mošonským Dunajem), z technického i estetického hlediska patří k nejmodernějším lázním Maďarska. Leží na severozápadě regionu Zadunají, 18 km od města Mosonmagyaróvár, 28 km od města Győr, 30 km od rakouského a 36 km od slovenského hraničního přechodu.

Termální voda

Termální voda s teplotou 65 °C vyvěrá z hloubky 2200 m. Je alkalicko-uhlovodíkového charakteru s obsahem jodidových iontů. Je vhodná na léčení pohybového ústrojí, revmatických a zánětlivých potíží. Voda zdroje č. K- 7 I. v roce 2004 byla oficiálně prohlášena za léčivou vodu.

Areál koupaliště

Lázeňský komplex se nachází v tichém, krásném přírodním prostředí, návštěvníky láká dvěma léčebnými bazény, plaveckým bazénem, dětskými bazénky, divokou řekou, vířivkou, zážitkovým bazénem s masážními prvky, bazénem s rozlohou 1200 m2 s dalšími atrakcemi (vlnobití, vodní park, tobogany) a saunou postavenou na ostrůvku s originálním designem vodního mlýnu.

Areál koupaliště na 10 ha přírodní travnaté ploše kromě koupání nabízí i množství jiných aktivit pro trávení volného času: disponuje hřištěm vhodným i pro mezinárodní soutěže v plážovém volejbalu, fotbalové hřiště, badminton, stolní tenis, vodní cvičení a vodní aerobic, rozmazlující masáže, dětské hřiště, jezero s lokálními druhy ryb, víkendové animační programy pro děti, rozmanitý doprovodný program a různá představení dle aktuální nabídky. V komplexu je v sezonním provozu bufet, pizzerie, vodní bar a kavárna s cukrárnou.

Lázně kladou přísný důraz na bezpečnost návštěvníků, kteří jsou pod dohledem odborně způsobilých plavčíků a záchranářů.