Hajdúszoboszló

Informace k destinaci

Unikátní termální voda vyvěrá v Hajdúszoboszló z hloubky 1.090 m o teplotě 73st. C. Vnitřní a venkovní léčebné termální bazény poskytují příjemnou relaxaci i léčení více než 40 indikací. Jedná se především o záněty a degenerace kloubů, zánětlivá onemocnění páteře, chronické bolesti a záněty nervů, bolesti svalů, zúžení cév, terapie po sportovních a jiných zraněních, po frakturách kostí, neplodnost a další. Kontraindikacemi jsou: akutní záněty, zhoubné nádory, nedostatečný krevní oběh, závažná hypertenze, závažné poruchy centrálního nervového systému, nakažlivé choroby a těhotenství. Kromě soustavy termálních bazénů s léčivou vodou o různé teplotě (až xxx st.C) je možné v balneoterapeutickém centru využít bohaté nabídky léčebných a rehabilitačních procedur: masáže, zdravotní gymnastika, bahenní zábaly, elektroterapie, trakční koupele, uhličité koupele, světelná terapie, ultrazvuk a další.

Kromě vnitřních a venkovních termálních bazénů a nabídky procedur je hostům k dispozici největší vodní areál v Maďarsku, dle je možné využít:
Pláž
Bazény rozmístěné v parku o rozloze 30 hektarů jsou otevřené od 1. května do 30. září. Komplex 13 bazénů je mezi návštěvníky velmi oblíben a nabízí příjemné zážitky se širokým výběrem pro všechny věkové kategorie. Nejžhavější novinku pláže představuje bazén „Pobřeží Středozemního moře”, který je největším plaveckým bazénem ve střední Evropě. Středomořská atmosféra je zaručena písečnou pláží, pirátskými loděmi, majákem a řadou palem.
Aquapark
Aquapark se nachází na pláži, pro vstup je vyžadována zvláštní vstupenka. Návštěvníkům starším 12 let nabízí 9 typů obřích skluzavek (čtyřdráhová závodní skluzavka, kamikadze, tobogán, „černá díra”, divoká řeka, gigantická skluzavka, Niagara, „velká díra” a twister). Pro děti mladší 10 let pak nabízí miniskluzavky, vodní hrad a proudící řeku. Děti starší 10 let mohou vyzkoušet obří skluzavky pouze s prohlášením o souhlasu rodičů. Doprovázející rodiče nebo členové rodiny dostanou pásky na ruku se sníženou cenou.
Aqua-Palace
Kryté lázně Aqua-Palace vítají všechny členy rodiny po celý rok. Exkluzivní lázeňské bazény vodního světa připomínají různá období a místa: tropickou lázeň, lázeň v ledové jeskyni, lázeň v kině, termální lázeň Pávai, lázeň Ganges, románskou lázeň, mořskou lázeň a lázeň v jeskyni.
V části dětského světa vítají batolata bazény pro miminka a rodinné bazény, roztomilé figurky zvířat a skluzavky. Jejich celodenní zábava je zaručena hrací místností a hracím domem pro děti. Vodní palác navíc k ostatním službám nabízí rozsáhlou řadu wellness služeb: sauna, solárium, masáže, soukromé lázně, relaxační pokoje.
Pro sportovní fanoušky jsou dále k dispozici plavecké bazény, surfování ve stoje a squash.
V Hajdúszoboszló je možné využít také široké nabídky další aktivit: tenis, jízda na koni, minigolf, rybaření, bowling, jízda na bicyklových šlapadlech (tzv. "bringó-hintó" – i pro více osob), jízda vyhlídkovým vláčkem "Dottó"