Hotel Panorama ***

Maďarsko, Hévíz, Vörösmarty utca 91
Informace k zájezdu
Oblast a mapa

Popis

Hunguest Hotel Panoráma se nachází v centru lázeňského městečka Hévíz asi 200 metrů od proslulého termálního jezera. Hotel je spojen s termálními bazény a lázeňským střediskem Saint Andreas krytou vytápěnou chodbou. Z vyšších pater hotelu se naskýtá opravdu nádherný výhled na město a na hory Keszthelyi. Přímo kolem hotelu prochází pěší zóna s řadou kaváren, restaurací a obchůdků se suvenýry.

Wellness

Lázeňské služby v hotelu Panorama se zaměřují především na omlazovací kúry. Lázeňské procedury zahrnují čínské léčebné metody Dr Yanga, léčebné masáže, zdravotní gymnastiku, bahenní zábaly, balneoterapii, elektroterapii a jiné.

Součástí wellness centra jsou termální bazény, vířivka, sauna a parní komora. V létě hosté mohou využívat venkovní bazén nebo dětský bazén v hotelové zahradě.  V ceně zájezdu je každodenní vstup do termálního jezera.

Další hotelové služby

Mezi další hotelové služby patří obchod se suvenýry, salon krásy, pedikúra a manikúra, kadeřnictví, solárium a široká nabídka masáži. Hosté si mohou zahrát biliard nebo se zúčastnit pravidelných kulturních a společenských programů jako jsou pondělní módní přehlídky, středeční trh s místními produkty nebo čtvrteční tematické večery.

Strava

Hotelová restaurace Marvány láká své návštěvníky pestrou nabídkou pokrmů mezinárodní a regionální kuchyně. Snídaně a večeře jsou podávány formou bohatého švédského stolu. Hoteloví hosté si mohou vychutnávat volné chvíle s přáteli u skleničky dobrého vína v hotelovém Lobby baru, který je otevřen každý den od 8:00 do 22:00. Ve své nabídce má bohatý sortiment nápojů, lahodné kávy a čaje, míchané nápoje a pestrou nabídku dezertů. Několikrát týdně zde v rámci zpestření atmosféry hraje živá hudba.  

Typ ubytování

Hotel nabízí ubytování v komfortních prakticky vybavených pokojích typu Classic,Součástí pokojů je koupelna se sprchovým koutem, vana, telefon, TV, minibar a balkon. Na recepci lze zdarma zapůjčit vysoušeč vlasů.

Cena zahrnuje

  • ubytování
  • polopenze formou bufetu
  • každý večer ve večerních hodinách živá hudba v lobby baru
  • půjčení županu
  • trezor
  • wifi zdarma

Povinný poplatek

lázeňská taxa 1,8 EUR / osobu nad 18 let / noc (platba na místě)

Důležité

v termínech: 21.04.2019, 24.12.2019 a 31.12.2019 - příplatek za sváteční termín, na vyžádání v CK

Maďarsko - Hevíz

Hévíz, jedno z největších a nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku, leží v údolí 6 kilometrů od Keszthely v jihozápadním cípu Balatonu. Zde se nachází největší jezero s horkou vodou v Evropě. Hévíz je město se zdravotnickými institucemi a rekreačními zařízeními, které mu umožnují přijímat hosty po celý rok. Vzhledem ke svému unikátnímu přírodnímu bohatství, svým léčebným ústavům, lékařskému a zdravotnickému personálu, který se vytvářel po několik generací, je Hévíz mezinárodně uznáván jako jedno z prvotřídních lázeňských středisek a je také častým místem lékařských konferencí.

Mimořádným rysem Hévízu je termální jezero o ploše 47 500 čtverečních metrů s nálevkovitě se svažujícím dnem o hloubce 36.5 m, jehož mírně radioaktivní voda obsahuje síru, alkálie, hydrogenuhličitany, a zejména soli vápníku. Pramen poskytuje 86 milionů litrů vody denně, takže voda v jezeře se úplně vymění každých 28 hodin. Voda tryskající z kráteru udržuje vodní hmotu jezera v neustálém pomalém pohybu a ještě intenzivnější pohyb je způsobován cirkulací chladnější vody z povrchu, která klesá ke dnu, a horké vody z hloubek, která stoupá k povrchu. Teplota jezera je 33-34°C v létě a 26-28°C v zimě. Koupající se mohou využívat vody jezera po celý rok, buď venku nebo uvnitř. Oblak jemné páry nad jezerem vytváří neobvyklý pohled - vysoké odpařování činí nejen koupání pod volným nebem příjemnější i v nejchladnějších zimních dnech, ale také příznivě ovlivňuje klima širšího okolí kolem jezera. Voda byla oceňována již ve středověku; vynikající účinky vody byly pravidleně lékařsky doporučovány a již v roce 1795 bylo na břehu jezera vybudováno koupaliště. Bahno ze dna jezera je tvořeno z 50% organickými materiály, bohatými na jód a estrogen. Jako koupelová kúra je voda vhodná pro léčení kloubových onemocnění, reumatických potíží, nemoci pohybového ústrojí a páteře a při gynekologických potížích. Jako pitná kúra pomáhá při léčení poruch zažívacího systému a poklesu dásní.

Zeptejte se na dostupnost
Nevíte si s něčím rady?
Nechte si od nás poradit
(+420) 417 577 738
(+420) 777 184 618
Pondělí - Pátek 8:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 12:00