Ensana Thermal Aqua Health Spa Hotel ****

Maďarsko, Hévíz, Kossuth Lajos utca 13
Informace k zájezdu
Oblast a mapa

Popis

Ensana Thermal Aqua Health Spa Hévíz je první All inclusive wellness a léčebný hotel, který byl postaven v městečku Hévíz. Leží uprostřed zeleně, v krásném klidném prostředí, 500 metrů od největšího evropského termálního jezera. Hotel je doslova oázou relaxace, oddychu a pozitivní energie. Nabízí rekreační koupaliště, zdravotní centrum, prostorné velmi dobře vybavené wellness centrum, sportovní programy, bahenní terapie, výbornou gastronomii a zábavu i pohodu pro celou rodinu.

Hévíz je malé lázeňské městečko přibližně s pěti tisíci obyvatel proslulé svými termálními léčivými prameny a největším termálním jezerem v Evropě. Má velikost téměř pět hektarů, je hluboké více než 38 metrů a lehce radioaktivní voda tryská z pramene rychlostí 86 milionů litrů za den. Teplota vody je v létě okolo 35 stupňů a ani v zimě neklesne pod 22 stupňů. Ve vodě se doporučuje nezůstávat déle než půl hodiny a pak se má stejnou dobu odpočívat. Je to ideální chvíle k rozjímání, pozorování leknínů na hladině termálního jezera a možnost zaposlouchat se do mísící se maďarštiny, němčiny, ruštiny, slovenštiny i češtiny. Termální voda obsahující síru, alkalické kovy a vápníkové soli pomáhá hlavně pro léčení pohybového ústrojí a svalů. Příjemný je také zábal z rašelinového bahna, které se sbírá ze dna jezera. Vynikající účinky vody i bahna ze dna byly známy již ve středověku a zdejší lázně byly doporučovány již od roku 1795. V lázeňském městečku na turisty čekají četné restaurace, cukrárny či tradiční hospůdky, které nabízejí tradiční maďarské speciality. Nouze není ani o noční podniky. V Hévízu se kromě termálních lázní nachází i plovárna a moderní rekreační koupaliště. Co se týče jídla, typické pro tento region jsou u nás známé langoše, různě upravované ryby a velmi populární polévka halászlé. Skvělé halászlé mají například v typické maďarské csárdě v městečku Keszthely, kde vám k tomu zahrají i muzikanti jak židovský klezmer, tak místní typický čardáš. Další lahůdkou jsou místní tvarohové knedlíky polité smetanou a sypané cukrem, kterým se zde říká túrógombóc. A ještě tip na drink bílé polosuché víno Cserszegi Füszeres, které chuťově trochu připomíná muškát. Bylo tu oceněno jako víno roku.

Vybavení

2 restaurace, bar, internetová místnost, kiosek, obchod se suvenýry, kosmetické studio, výtah, zahrada, stolní tenis, dětské hřiště a herna, půjčovna jízdních kol, fitness, finská sauna, infrasauna, solná komora, termální kryté bazény (33 a 37°C), vnitřní a venkovní zážitkový bazén (29°C), plavecký bazén, venkovní dětský bazén a Kneippův bazének na zahradě (od poloviny dubna do poloviny října), 2 vnitřní dětské bazény, masáže. Hotel má vlastní lázeňské centrum - hydroterapie, balneoterapie, fototerapie, mechanoterapie, kinezioterapie, elekroterapie a magnetoterapie. Dále inhalace, léčebná gymnastika, lymfodrenáže a Qi gong (čti Čchi-kung - tradiční čínské cvičení, které využívá energii qi k nastolení rovnováhy v těle). Hotel nabízí množství možností rekreace a sportovních programů pod vedením trenéra: pěší a cyklistické túry, nordic walking, v blízkosti hotelové tenisové kurty a fotbalové hřiště, možnost lovu zvěře a jízdy na koni.

Sport, zábava

V hotelu nechybí fitness centrum, terasa na slunění, Emporium Salón krásy, manikúra, pedikúra a stomatologická klinika. Hosté mohou navštěvovat i kurzy jógy nebo aquaerobiku, zacvičit si ve fitcentru pod vedením osobního trenéra, vypravit se na pěší a cyklistické túry, zahrát si stolní tenis, tenis nebo fotbal nebo si zajezdit na koni.

Wellness

Rozsáhlé wellness centrum zahrnuje rekreační koupaliště s krytým a nekrytým bazénem, krytý bazén s termální vodou, zahradní bazén, Kneippovy lázně, bazén pro malé děti a saunu. Součásti hotelového komplexu je i léčebné a wellness centrum s tradičními léčebnými procedurami a wellness programy. Ve zdravotním centru se provádí termální hydroterapie, fototerapie a mechanoterapie.

Pro nejmenší

Nejmladší návštěvníci zde najdou dětské hřiště, dětský koutek, dětský bazén, židličky, postýlky a v letních měsících i organizovaný zábavný program.

Strava

All inclusive

nabídka nápojů: 11:00 - 22:00 nealkoholické nápoje (minerální voda, ovocné a zeleninové šťávy, osvěžující nápoje, káva, čaj, 11:00 - 22:00 stolní vína, točené pivo

07.00 - 10.00 snídaně
10:00 - 11:00 kontinentální snídaně
10:00 - 15:00 bylinkový čaj a ovoce v lázeňské části hotelu
12:00 - 14:00 oběd
15:00 - 17:00 odpolední čaj (zákusky, čaj, káva, zmrzlina)
18:00 - 21:00 večeře

Typ ubytování

Čtyřhvězdičkový hotel Ensana Thermal Aqua Health Spa Hévíz poskytuje velmi komfortní ubytování v elegantně zařízených klimatizovaných pokojích s moderní koupelnou, vanou, sušičkou na vlasy, koupacím pláštěm, telefonem, minibarem, rádiem a satelitní TV. Dále hotel nabízí propojené pokoje, pokoje pro alergiky a bezbariérové pokoje pro tělesně postižené.

Cena zahrnuje

 • ubytování v pokji Standard nebo Superior
 • All inclusive
  • 07.00 - 10.00 snídaně
  • 10:00 - 11:00 kontinentální snídaně
  • 10:00 - 15:00 bylinkový čaj a ovoce v lázeňské části hotelu
  • 12:00 - 14:00 oběd
  • 15:00 - 17:00 odpolední čaj (zákusky, čaj, káva, zmrzlina)
  • 18:00 - 21:00 večeře
  • nabídka nápojů:
   • 11:00 - 22:00 nealkoholické nápoje (minerální voda, ovocné a zeleninové šťávy, osvěžující nápoje, káva, čaj
   • 11:00 - 22:00 stolní vína, točené pivo
 • v rámci stravování All incluisve je zahrnuta 1x láhev minerání vody na pokoji (doplňování denně)
 • neomezené využívání lázeňských zařízení
  • vnitřní termální bazény (33C a 37C), rekreační bazén o rozloze 200m2 (28C, venkovní bazén - Květen - září)
  • sauny je možné využít v případě, která je součástí wellness centra
  • skupinové lekce cvičení
 • župan
 • příležitostná živá hudba
 • wifi připojení v celém hotelu

Povinný poplatek

pobytová taxa 1,7 EUR / osobu / den (platba na místě)

Fakultativní poplatek

parkování 5 EUR / noc, malé zvíře na vyžádání v CK 22 EUR / noc

Maďarsko - Hevíz

Hévíz, jedno z největších a nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku. Leží v údolí, 8 kilometrů od města Keszthely v jihozápadním cípu Balatonu vzdálen 8 km. Ve městě se nachází největší jezero s termální vodou v Evropě. Město Hevíz má širokou škálu nábídky od léčivých pramů, kulturu, historii, turistiku, cykloturistiku až po gatronomii, víno, kterou lze využít po celý rok. Vzhledem ke svému unikátnímu přírodnímu bohatství, léčebným ústavům s vysoce odborným personálem, dlohou tradici, je Hévíz mezinárodně uznáván jako jedno z prvotřídních lázeňských středisek. Ve městě se pravidelně konají farmářské trhy a to vždy v úterý, čtvrtek,soboota, kde si můžete zakoupit vynikající místní produkty.Vinné sklepy "Egregy" , které jsou vzdáleny procházkou cca 30 min za městem nabízejí nejen výborná vína, ale i skvělé gastronimické zážitky často za doprovodu živé hudby.

Milovníci golfu mohou navštívit 18.jamkový Spring Golf Resort s vynikajícíma službama, jež byl i mezinárodně odceněn.

Mimořádným rysem Hévízu je termální jezero o ploše 47 500 čtverečních metrů s hloubkou 36.5 m, jehož mírně radioaktivní voda obsahuje síru, alkálie, hydrogenuhličitany, a zejména soli vápníku. Vchod je střežen dvěmi cherubíny , kteří jezero ochraňují před zlými duchy. Pramen poskytuje 86 milionů litrů vody denně, takže voda v jezeře se úplně vymění každých 28 hodin. Voda odtéká potůčkem ve kterém se lze také koupat. Voda tryskající z kráteru udržuje vodní hmotu jezera v neustálém pomalém pohybu.Pohyb je způsobován cirkulací chladnější vody z povrchu, která klesá ke dnu, a horké vody z hloubek, která stoupá k povrchu. Teplota jezera je 33-34°C v létě a 26-28°C v zimě. Koupající se mohou využívat vody jezera po celý rok, buď venku nebo uvnitř. Oblak jemné páry nad jezerem vytváří neobvyklý pohled - vysoké odpařování činí nejen koupání pod volným nebem příjemnější i v nejchladnějších zimních dnech, ale také příznivě ovlivňuje klima širšího okolí kolem jezera. Voda byla oceňována již ve středověku; vynikající účinky vody byly pravidleně lékařsky doporučovány a již v roce 1795 bylo na břehu jezera vybudováno koupaliště. Bahno ze dna jezera je biologicky aktivní a je tvořeno z 50% organickými materiály, bohatými na jód a estrogen. Jako koupelová kúra je voda vhodná pro léčení kloubových onemocnění, reumatických potíží, nemoci pohybového ústrojí a páteře a při gynekologických potížích. Jako pitná kúra pomáhá při léčení poruch zažívacího systému a poklesu dásní. Blahodárné účinky znali již římané, důkazem jsou " Ruiny" ,které můžete navštívit zavěstit zde své přání. Kolem celého jezeja jsou příjemná promenáda s posezením.

OTEVÍRACÍ DOBA TERMÁLNÍHO JEZERA HEVÍZ: 9-18:00 hodin

VSTUPNÉ

 • 3 hodinové vstupné
  • Dospělá osoba = 3.500 HUF
  • dítě 6-13,99 let = 1.900 HUF
  • Senior nad 60 let = 3.000 HUF
 • 4 hodinové vstupné
  • Dospělá osoba = 4.300 HUF
  • dítě 6-13,99 let = 1.900 HUF
  • Senior nad 60 let = 4.000 HUF
 • celodenní vstupné = 6.000 HUF
 • vstup do saunového světa = +500 HU

Kam na výlet:

V okolí je mnoho cyklostezek, kdy jednotlivé okruhy jsou od 11km až po 40 km, které vás provedou krásnou přírodou, památkami, i gastronomi. Kolo i elektrokolo si můžete zapůjčít v místním infocentru.

Město Keszthely  se stejnojmeným barokním zámkem je vzdáleno od Hevízu 8 km. Zámek je často přirovnávám k Versailles a to jak svojí krásou tak okolního pečlivě udržovaného parku.Na zámku je unikátní knihovna, sbírka kočárů a další.

Návštěva Balatonu- největšího sladkovodního jezera ve střední Evropě.

Základní ceník
7.8.2022 - 11.8.2022
5 dní / 4 nocí
All inclusive
Vlastní doprav
osoba
Jednolůžkový pokoj Standard
1. Cena na osobu / Jednolůžkový pokoj Standard
17 670 Kč
Cena celkem
17 670 Kč
Odeslat nabídku na mail
Nevíte si s něčím rady?
Nechte si od nás poradit
(+420) 417 577 738
(+420) 777 184 618
Pondělí - Pátek 8:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 12:00

Termíny zájezdu

Datum
Počet dní
Počet nocí
Doprava
Strava
Cena od

S r p e n   2 0 2 2

14.8.2022 - 18.8.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
14.8.2022 - 19.8.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
14.8.2022 - 20.8.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
14.8.2022 - 21.8.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
15.8.2022 - 19.8.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
15.8.2022 - 20.8.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
15.8.2022 - 21.8.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
15.8.2022 - 22.8.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
16.8.2022 - 20.8.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
16.8.2022 - 21.8.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
16.8.2022 - 22.8.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
16.8.2022 - 23.8.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
17.8.2022 - 21.8.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
17.8.2022 - 22.8.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
17.8.2022 - 23.8.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
17.8.2022 - 24.8.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
18.8.2022 - 22.8.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
18.8.2022 - 23.8.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
18.8.2022 - 24.8.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
18.8.2022 - 25.8.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
19.8.2022 - 23.8.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
19.8.2022 - 24.8.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
19.8.2022 - 25.8.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
19.8.2022 - 26.8.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
20.8.2022 - 24.8.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
20.8.2022 - 25.8.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
20.8.2022 - 26.8.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
20.8.2022 - 27.8.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
21.8.2022 - 25.8.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
21.8.2022 - 26.8.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
21.8.2022 - 27.8.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
21.8.2022 - 28.8.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
22.8.2022 - 26.8.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
22.8.2022 - 27.8.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
22.8.2022 - 28.8.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
22.8.2022 - 29.8.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
23.8.2022 - 27.8.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
23.8.2022 - 28.8.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
23.8.2022 - 29.8.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
23.8.2022 - 30.8.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
24.8.2022 - 28.8.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
24.8.2022 - 29.8.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
24.8.2022 - 30.8.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
24.8.2022 - 31.8.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
25.8.2022 - 29.8.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
25.8.2022 - 30.8.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
25.8.2022 - 31.8.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
25.8.2022 - 1.9.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
26.8.2022 - 30.8.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
26.8.2022 - 31.8.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
26.8.2022 - 1.9.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
26.8.2022 - 2.9.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
27.8.2022 - 31.8.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
27.8.2022 - 1.9.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
27.8.2022 - 2.9.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
27.8.2022 - 3.9.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
28.8.2022 - 1.9.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
28.8.2022 - 2.9.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
28.8.2022 - 3.9.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
28.8.2022 - 4.9.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
29.8.2022 - 2.9.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
29.8.2022 - 3.9.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
29.8.2022 - 4.9.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
29.8.2022 - 5.9.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
30.8.2022 - 3.9.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
30.8.2022 - 4.9.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
30.8.2022 - 5.9.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
30.8.2022 - 6.9.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.
31.8.2022 - 4.9.2022
5 dní
4 nocí
Vlastní
All inclusive
14 160 Kč / os.
31.8.2022 - 5.9.2022
6 dní
5 nocí
Vlastní
All inclusive
17 700 Kč / os.
31.8.2022 - 6.9.2022
7 dní
6 nocí
Vlastní
All inclusive
21 230 Kč / os.
31.8.2022 - 7.9.2022
8 dní
7 nocí
Vlastní
All inclusive
24 770 Kč / os.

Z á ř í   2 0 2 2

Ř í j e n   2 0 2 2