Chata Ořovský **

Česká republika, Železná Ruda
Informace k zájezdu
Oblast a mapa

Popis

V Chatě Ořovský naleznete jednoduché ubytování se stravováním, pohodu a klid, prostě ideální podmínky pro trávení Vaší dovolené. V létě zážitky z krásné přírody údolí řeky Řezné umocní ideální podmínky pro turistiku a cykloturistiku i možnost koupání v přírodním koupališti. Ti, kteří sportu příliš neholdují, si užijí krásné procházky, s přibývajícím létem i možnost houbaření.

Chata Ořovský je ideální pro rodinnou rekreaci, zájezdy seniorů,ale i pro individuální klienty, kteří chtějí poznat krásy Šumavy. K dispozici jsou kromě prostor jídelny a restaurace také 2 společenské místnosti, terasa s výhledem na sjezdovku, připravujeme zprovoznění retro vinárny. Velkou výhodou chaty je vytápěná lyžárna. V zimě zde vysušíte svoji lyžařskou výbavu, v létě uskladníte kola.

Sjezdovky

Pravidelná údržba, většina sjezdovek s umělým zasněžováním, v některých areálech večerní lyžování na znovuupravených sjezdovkách, lyžařské školy pro děti i dospělé, špičkový servis, půjčovny sjezdových, běžeckých lyží a snowboardů, ski bary – to je jen stručný výčet služeb, které jsou u nás samozřejmostí.

U hotelu naleznete 3 sjezdovky s jedním skipasem lze využít lyžování na sjezdovce Nad nádražím ale i u cca 5km vzdáleného Špičáku. Cca 300 m od hotelu je možnost využití skibusu na Špičák.

Nejbližší je rozšířená sjezdovka Nad nádražím bude ještě větším lákadlem jak pro začátečníky na lyžích i snowboardu, tak i pro milovníky dlouhých carvingových oblouků.

Nově rozšířené sjezdovky na Špičáku cca 5km  se řadí profilem mezi nejlepší v Čechách, ve spodní části „Šancí“ vznikla nová rodinná sjezdovka „Spodní šance“ a na osvětleném tzv. Lubském svahu nový snowpark FREESTYLE Area. V množství, přepravní kapacitě a v rozmanitosti lyžařských terénů patří Železnorudsko spolu s nedalekým Velkým Javorem v Bavorsku k předním lyžařským oblastem v mimoalpské Evropě.

Strava

Snídaně jsou připravovány formou bufetu, obědy/večeře servírované.

Typ ubytování

Turistický pokoj max. pro 4 osoby: umyvadlo na pokoji, sprcha a WC společné pro klienty na jednom patře

Standardní pokoj pro max. 3 osoby: koupelna/wc na pokoji

Apartmán pro max. 4 osoby: dva pokoje, koupelna/wc na pokoji (na vyžádání v CK)

Cena zahrnuje

ubytování se stravou dle ceníku

Povinný poplatek

pobytová taxa 20 Kč / osobu nad 18 let / den (platba na místě)

Fakultativní poplatek

dětská postýlka 20 Kč / den, Domácí mazlíček 70 Kč / den

Česká republika - Plzeňský kraj - Železná Ruda

Železná Ruda leží na samé hranici České Republiky, na Šumavě. Spíše než železnou rudou, která mu dala jméno, proslula jako centrum rekreace. S šesti tisíci lůžky v hotelech, penzionech, chatách a ubytovnách, několika ski areály a mnoha kilometry běžkařských tras patří Železnorudsko k největším střediskům zimních i letních sportů a rekreace na Šumavě. Spolu se sousedním německým Bayerisch Eisensteinem vytváří jedno z největších mimoalpských center rekreace a turistiky ve střední Evropě s pestrou nabídkou služeb pro rekreanty ve všech ročních obdobích.

Zeptejte se na dostupnost
Nevíte si s něčím rady?
Nechte si od nás poradit
(+420) 417 577 738
(+420) 777 184 618
Pondělí - Pátek 8:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 12:00