Autobusový zájezd Český Krumlov (Slavnosti pětilisté růže) a horního Rakousko s návštěvou Zemské výstavy

Česká republika, Český Krumlov, Latrán
Informace k zájezdu
Oblast a mapa

Popis poznávacího zájezdu

Slavnosti pětilisté růže jsou městskou historickou slavností, situovanou do doby panování šlechtického rodu Rožmberků, převážně pak Posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka z Rožmberka. Hlavními body programu jsou historické průvody z období gotiky a renesance, rytířský turnaj „Turnaj růží“, připomínající legendu Dělení růží, Živé šachy s živými figurami, historický trh na zámku Český Krumlov s více jak 130 stánky dobového tovaru a ukázkami historických řemesel, dobové hry pro děti i dospělé a další historické programy, hudba, divadlo, historický tanec, historický šerm, kejklíři, fakíři a ohňové show.

V neděli, ještě plni zážitků ze sobotních slavností,  odjedeme do klidu opředeném kraji na rakouské straně Šumavy , malebného městečka Aigen- Schlägen. V blízkosti kláštera navštívíme Zemskou výstavu – zahrada v přírodě. Jedná se o jedinečnou výstavu, na které si každý návštěvník bytostně uvědomí kouzlo přírody, potřeby zastavit se a udělat si čas na přírodu, čas na ostatní lidi a čas pro sebe.

V místním klášteře Stift Schlägl se také nachází pivovar s možností prohlídky a ochutnávky místního piva a také sklepní restaurace s originální atmosférou a vynikající kuchyní, kde se vaří z místních zdrojů co okolní příroda  poskytne a hospodáři vypěstují.

Cena na osobu zahnruje

autobusovou dopravu z Teplic, Mostu, Ústí nad Labem, Praha, Písek, České Budějovice, 1 x ubytování se snídaní, vstupenku na slavnosti v Č.Krumlově, služby průvodce, cestovní pojištění, vstupenku na Zemskou výstavu v Aigen-Schlägel

Cena nezahrnuje

prohlídku kláštera(+ 150,- Kč) a pivovaru s ochutnávkou (+ 200,- Kč)  za příplatek

Česká republika - Jihočeský kraj - Český Krumlov

Zeptejte se na dostupnost
Nevíte si s něčím rady?
Nechte si od nás poradit
(+420) 417 577 738
(+420) 777 184 618
Pondělí - Pátek 8:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 12:00