Zvýhodněné vstupné s dálniční známkou Slovinska

NÁVŠTĚVA SLOVINSKA NA JEDEN DEN,VZPOMÍNKA NA CELÝ ŽIVOT

 • Mnoho lidí navštíví Slovinsko poprvé, když touto zemí projíždí do cílové destinace, kde se chystají strávit svou dovolenou. Předložením účtu za nákup týdenní nebo měsíční známky při návštěvě míst, jako je Lipica, Maribor, Ptuj, Predjamský hrad nebo jeskyně Postojna, totiž získáte řadu výhod a volných vstupenek, a tak nákup známky povede k pozitivním zážitkům hned na několika úrovních.
   
 • Tato kampaň se zaměřuje na všechny evropské turisty, kteří směřují k Jadranskému moři a na Balkán v autech, karavanech a na motorkách a dává jim unikátní a cenově výhodnou příležitost k tomu, aby se zastavili ve Slovinsku a navštívili celosvětově známé atrakce. Pokud jedete přes Slovinsko, musíte si před vstupem do země zakoupit dálniční známku. Ta musí být umístěna na čelní sklo a druhá část známky musí být spolu s účtenkou uschována až do konce platnosti známky. To je podobné jako v některých jiných evropských zemích. Ale co dělá Slovinsko výjimečným je fakt, že jsme našli způsob, jak může nákup dálniční známky vést k příjemným zážitkům: předložením účtenky za nákup týdenní nebo měsíční známky získáte výhody při návštěvě celosvětově známých atrakcích ve Slovinsku.
   
 • DESTINACE NABÍZEJÍCÍ TUTO JEDINEČNOU A VÝHODNOU PŘÍLEŽITOST

  1. PTUJ, nejstarší slovinské město a na seznamu UNESCO zapsané Kurentovanje
  Kořeny nejstaršího slovinského města Ptuj sahají až do doby kamenné a je na něj krásný výhled z hradu Ptuj, který pochází z 12. století. Město je nejvíce známé pro pořádání největšího slovinského karnevalového festivalu – Kurentovanje, který se koná v únoru a je obřadem jara, při kterém místní obyvatelé v maskách vyhání zlé duchy zimy.
  Nákup dálniční známky vám umožní volný vstup do regionálního muzea Ptuj-Ormož na hradě Ptuj, do ptujského vinného sklepa a do kláštera dominikánů. Další podrobnosti naleznete v následujícím odkazu :
  https://www.slovenia.info/en/cz/navsteva-na-jeden-den-vzpominka-na-cely-zivot/dalnicni-znamky-slovinsko/ptuj


  2. VINAŘSKÁ TRADICE V MARIBORU
  Historický Maribor je druhým největším městem Slovinska a bývalým Evropským hlavním městem kultury. Nachází se v jedné z nejlepších vinařských oblastí země a je také domovem nejstarší vinné révy na světě. Tato réva stále produkuje červené hrozny odrůdy Žametovka a představuje středový bod pro listopadový den sv. Martina, který značí konec Festivalu starých vín.
  Nákup dálniční známky vám poskytne řadu výhod v Regionálním muzeu v Mariboru, v Domě staré révy, v restauracích a ve zmrzlinářství. Navíc budete mít možnost užít si bezplatnou jízdu městem elektrickým vozidlem Maister a zajet si lanovkou zdarma do Pohorských vrchů nad Mariborem. Další podrobnosti naleznete v následujícím odkazu :
  https://www.slovenia.info/en/cz/navsteva-na-jeden-den-vzpominka-na-cely-zivot/dalnicni-znamky-slovinsko/maribor


  3. JESKYNĚ POSTOJNA A PREDJAMSKÝ HRAD
  Predjamský hrad, který nabízí nádherný pohled na dějiny země, je zasazen uprostřed 123 metrů vysokého útesu již po více než 800 let a je držitelem  Guinessova světového rekordu pro největší jeskynní hrad na světě. Nedaleko se nachází jeskyně Postojna. Nejenže je to nejnavštěvovanější krasová jeskyně na světě, ale má také dlouhou tradici: v letošním roce oslavuje 200. výročí svého otevření široké veřejnosti a bude tak hostit řadu speciálních akcí.Nákupem dálniční známky získáte zdarma až 4 vstupenky na výstavu Expo krasová jeskyně Postojna. Další podrobnosti naleznete v následujícím odkazu :
  https://www.slovenia.info/en/cz/navsteva-na-jeden-den-vzpominka-na-cely-zivot/dalnicni-znamky-slovinsko/predjamsky-hrad-jeskyne-postojna


  4. HŘEBČÍN LIPICA
  Malebný hřebčín Lipica, který se nachází v krásné přírodě, je domovem více než 350 Lipicánských koní a má také velmi bohatou historii. Byl založený v roce 1580 habsburským arcivévodou Karlem II. a stal se jednou z nejvýznamnějších atrakcí ve Slovinsku. Koně Lipicáni jsou proslulí svou touhou učit se, zvláště v umění drezury, což přirozeně vedlo k pořádání velkého množství akcí.
  Nákupem dálniční známky získáte volný rodinný vstup do chráněného parku Lipica. Další podrobnosti naleznete v následujícím odkazu :
  https://www.slovenia.info/en/cz/navsteva-na-jeden-den-vzpominka-na-cely-zivot/dalnicni-znamky-slovinsko/lipica